The Ultimate Guide To precision rhinoplasty üniversitesi

Unutmayın ki her hasta farklıdır ve burun estetiği sonrası yaşanabilecek değişiklikler kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Başka bir insandan alım ancak alınabilecek bir ikiziniz var ise mümkün olabilir. Aksi halde doku uyuşmazlığı riski nedeni ile başkasından kıkırdak alımı uygun değildir.

Kapalı burun ameliyatı, belirli sağlık sorunları olan kişiler için riskli olabilir. Özellikle kalp hastalığı, kanama bozukluğu gibi kronik rahatsızlıkları olanlar bu danger altındadır.

Burun ameliyatı genel olarak ağrılı bir işlem değildir. Ayrıca her hastada maksimum konfor sağlamak için ameliyat sırasında özel uyuşturma teknikleri uygulanır. Bu sayede tüm hastaların oldukça rahat bir ameliyat sonrası dönemi geçirmesi hedeflenir.

Burun estetiği yani rinoplasti estetik cerrahide burundaki estetik sorunları gidermek için yapılan estetik prosedürlerdir. Burundaki estetik sorunlar ise burun eğriliği, burun kemerleri, burun deliği asimetrisi… Devamı

Kapalı burun estetiği, cerrahi müdahalelerin genelinde olduğu gibi, bazı riskleri beraberinde getirir. Her ne kadar deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerde bu riskler minimize edilse de, kanama ve enfeksiyon gibi sorunlar meydana gelebilir.

Kapalı rinoplasti ise, operasyon sırasında burun derisinin kaldırılmaması ve içeriden müdahale edildiği anlamını taşımaktadır.

Hemen. Zira güncel rinoplasti teknikleri arasında içinde hava kanalı olan 'Doyle' silikon splintler kullanılmakta ve bu da hastalara hemen burundan nefes alma imkânı tanımaktadır.

Bu da genellikle yaklaşık bir hafta yerinde kalır. Rinoplasti sonrasında kanamayı ve şişmeyi azaltmak için başın göğüsten daha yüksek olduğu bir pozisyonda yatakta dinlenmek gerekir. Burun şişlik nedeniyle veya ameliyat sırasında yerleştirilen atellerden daha fazla bilgi dolayı tıkanabilir.

Operasyonun son aşamalarında yapılan değişikliklerin korunması ve iyileşme sürecinin desteklenmesi amacıyla özel teknikler uygulanır.

Bu yöntem, estetik ameliyatı sırasında yapılan işlemleri görmeyi ve takip etmeyi kolaylaştırır, böylece cerrahın daha doğru ve kontrollü bir şekilde işlem yapması mümkün olur. Açık burun estetiğinde kullanılan bir diğer avantajlı özellik de burun delikleri dışında yapılan kesinin ameliyat sonrası dikişlerinin daha kolay çıkarılmasıdır. Bu da daha az ağrı, şişlik ve morarmayla birlikte daha hızlı iyileşme süresi sağlar.

 Burun delikleri dar olmayan, her iki yandaki dokular arasında asimetrisi belirgin olmayan, ciddi eğriliği olmayan hastalar vb.

Eskiden gelen alışkanlıkla hala hastalarımızın bir çoğu burun… Devamı Tamponsuz

Burun ameliyatının sınırlarını anlamalı ve prosedür için makul hedeflere sahip olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *